Antygen Białka

Test na obecność antygenu białka wirusa – z wymazu lub śliny (oznacza infekcje w toku) – jego celem jest wyłowienie zakażonych/zarażających.

Poniżej zobacz jak wykonać test.

Testy wymazowe antygenowe, stwierdzające istnienie infekcji wirusem SARS-CoV-2 COVID-19 o dokładności porównywalnej z testami molekularnymi

COVID-19 AG – szybki test kasetkowy immunochromatograficzny membranowy, w ciągu 10-ciu minut, wykrywający antygen białka wirusa SARS-CoV-2 COVID-19, obecnego w próbkach wymazu z nosogardzieli, bezpośrednio po pobraniu próbki, co możliwe jest od początkowej do końcowej fazy infekcji. Czułość 96,4%, specyficzność 99,2%, dokładność 98,0%. W zestawie: kasetka testowa, sterylne wymazówki, bufor ekstrakcyjny dedykowany fabrycznie do pojedynczego testu, probówki ekstrakcyjne i zamknięcia z zakraplaczem, instrukcja.

Zapoznaj się z procedurą wykonania testu, pamiętając, że na min. 2 godziny przed jego realizacją nie należy: spożywać posiłków, przyjmować kropli do nosa, syropów, tabletek na gardło; używać pasty do zębów, płynów do płukania jamy ustnej, gumy do żucia; palić papierosów.

 

Jak skutecznie i komfortowo pobrać próbkę wymazu? Wcale nie trzeba „szukać wirusa” na ścianach nosogardzieli, trzymając Pacjenta za głowę!

Dzięki temu, ze robisz to sam, masz pełną kontrolę nad inwazyjnością i komfortem pobrania próbki – nawet dzieci potrafią, w przyjemny sposób i skutecznie pobrać sobie wymaz!!!

Zrób tak:

Włóż sterylny patyczek do nosa, do momentu, kiedy poczujesz mrowienie w nosie/odczujesz chęć kichnięcia/zaczną lekko łzawić Ci oczy, zatrzymaj się w tym miejscu, zacznij wydychać powietrze przez nos, nadmuchując je na patyczek, jednocześnie obracając nim. Po 10ciu sekundach powtórz tą samą czynność w drugiej dziurce, tym samym patyczkiem.

Alternatywnie istnieje możliwość wykonania molekularnych testów na obecność wirusa, w laboratoriach Alab, z poświadczeniem wyniku w języku angielskim.

Zadzwoń i umów się na realizację

+48 609 310 159

lub zamów testy w naszym sklepie.